Uždaryti langą
Užklausos forma


Paskambinkite:+370 681 81788
Parašykite:pardavimai@bflt.lt

Gaukite paramą senų katilų keitimui!

2019-05-10
Naujiena

Nuo 2019 metų gegužės 10 d. pradedamas vykdyti Europos Sąjungos projektas „Katilų keitimas namų ūkiuose“, kurio metu kaip skelbia Energetikos ministerija iš viso iki 2022 m. bus paskirstyta 14 mln. eurų ES fondų lėšų. Projekto tikslas – padėti žmonėms senus bei neefektyvius katilus keisti į naujus efektyvius šildymo įrenginius - biokuro katilus arba šilumos siurblius. Numatyta kvietimo suma sudaro apie 4 mln. eurų. Gyventojai pasikeitę senus šilumos įrenginius į naujus, galės efektyviau savo namuose gaminti šilumos energiją, mažinti išlaidas kurui, o aplinka bus teršiama mažiau.

 

Pasinaudoti parama galės visi individualių vieno ar dviejų butų gyvenamųjų arba sodo namų savininkai, kurie gyvena Lietuvos Respublikos teritorijoje. Pastatai turės būti užbaigti ir įregistruoti Registrų centro Nekilnojamojo turto registre prieš penkerius arba daugiau metų nuo kvietimo teikti registracijos formas dienos.

 

Ar galiu pretenduoti į paramą pasikeisti seną katilą į Šilumos siurblį?


Į paramą pretenduoti galima tik tokiu atveju, kai seni katilai bus keičiami naujais įrenginiais. Apibrėžiama, kad parama bus suteikiama, kai naujai perkamas įrenginys atitinka šiuos reikalavimus: 5 klasės biokuro katilai, taip pat, žemė-vanduo šilumos siurbliai arba vanduo-vanduo šilumos siurbliai (įrangos koeficientas turi būti ne mažesnis nei 3,5), arba oras-vanduo siurbliai (kurių koeficientas turi būti ne mažesnis nei 3,0).

 

Norite sužinoti koks šilumos siurblys tinkamas Jūsų būstui?


Norėdami būti tikri, kad radote tinkamą įrangą – susipažinkite su jos techniniais duomenimis arba pasitarkite su konsultantais, kurie mielai Jums atsakys į visus klausimus bei padės rasti tinkamiausią katilą atitinkantį Jūsų namų poreikius ir leidžiantį gauti paramą.

Susisiekite su mumis telefonu: 8 691 33344 ir mes Jums patarsime koks šilumos siurblys būtų tinkamas Jums.

Mūsų parduodamų šilumos siurblių katalogą galite rasti čia.

 

Kiek gali būti kompensuojama?


Fiziniam asmeniui bus kompensuojama 50 proc. sumos, kuri yra paskaičiuojama padauginus įsigyto įrenginio galingumą kilovatais (kW) iš fiksuotų vieno kilovato galios įkainių. Pavyzdžiui, įsirengus 9 kW šilumos siurblį su integruotu boileriu, galima gauti apie 2978 eurų kompensaciją.

 

Ką turiu daryti norint gauti paramą?


Gyventojai, norintys gauti paramą, turi užpildyti paprastą registracijos formą, kurią bus galima rasti Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) svetainėje, ir kvietime nurodytu būdu pateikti APVA. Registracijos formas bus galima teikti iki birželio 10 d. Visos registracijos formos, kurias gyventojai pateiks per šį laikotarpį, bus vertinamos tik pagal patvirtintus projektų atrankos kriterijus ir jų pateikimo laikas vertinimui įtakos neturės. Ar gavo finansavimą seno katilo keitimui, gyventojai sužinos liepos viduryje.

 

SCOP Lentelė:

 

SCOP lentelė PDF